CCTV - Kamerové systémy

 

Kamerový systém (CCTVClosed Circuit Television, uzavřený televizní okruh) je použití kamer ke sledování prostor, k zobrazování záběrů z kamer a k archivaci natočených záběrů. Dnes se dělí na dva typy: Analogové systémy a Digitální IP systémy.

Analogové systémy

Skládají se z analogových kamer, které jsou připojeny koaxiálním kabelem nebo přes převodníky po UTP kabelu do záznamového zařízení. Jejich rozlišení dříve bylo stejné jako u klasických CRT televizí, tzn. 576 řádků, ale v dnešní době i tyto analogové kamery mohou mít díky novým technologií rozlišení i více než 5Mpx. Výhodou je nižší pořizovací cena a jednoduchost systému, nevýhodou bývá menší variabilita funkcí a kabláží oproti IP kamerám.


Digitální IP systémy

Tvoří je síťové IP kamery, které dnes disponují rozlišením více než 10Mpix, ale pro běžné použití je dostačující i 2Mpx (FullHD) rozlišení, se kterým je možné pohodlně přečíst i malé texty, např. SPZ vozidel. Nejčastěji námi montované kamery mají vysoké rozlišení 4Mpx. Jednou z mnoha výhod IP kamer je kromě rozlišení i jednoduchost kabeláže, která spočívá pouze v dostupnosti sítě LAN, v případě napájení kamer po téže síti (POE), takže ke každé kameře vede jen jeden kabel. Tím, že se jedná o síťové kamery, jde o systém značně modulární a kamery mohou být umístěny prakticky kdekoliv. Jako záznamové zařízení je nejčastěji použito samostané záznamové zařízení NVR/DVR nebo počítač s instalovaným software.


V dnešní době jsou veškeré záznamy jak z analogových kamer tak z IP kamer ukládány na pevné disky kde např. na 2TB pevný disk v systému o 4 kamerách, je možné uložit i více než měsíc.


Pro naše zákazníky nabízíme systémy zejména od značek HIKVISION a Geovision.

 

   
 
Nabízíme
 
Rychlý kontakt

Ing. Vojtěch Jíra - OKO
Náměstí čp. 6
538 51 Chrast u Chrudimi

tel.:      +420 469 666 854
mobil:   +420 603 465 031
e-mail:    jira(zavináč)bos-pco.cz

     
 
     
 
 
Copyright © 2011 BOS - PCO s.r.o. - všechna práva vyhrazena | Powered and created by E-WORKS - web studio | XHTML 1.0 | CSS 2