CCTV - Kamerové systémy

 

Kamerový systém (CCTVClosed Circuit Television, uzavřený televizní okruh) je použití kamer ke sledování prostor, k zobrazování záběrů z kamer a k archivaci natočených záběrů. Dnes se dělí na dva typy: Analogové systémy a Digitální IP systémy.

Analogové systémy

Skládají se z analogových kamer, které jsou připojeny koaxiálním kabelem do záznamového zařízení. Jejich rozlišení je stejné jako u klasických CRT televizí, tzn. 576 řádků. Výhodou je nižší pořizovací cena a jednoduchost systému, nevýhodou nižší rozlišení oproti IP kamerám.


Digitální IP systémy

Tvoří je síťové IP kamery, které dnes disponují rozlišením až 10Mpix, ale pro bežné použití je dostačující i 1Mpix rozlišení, se kterým je možné pohodlně přečíst i malé texty, např. SPZ vozidel. Kamery používají rozlišení nejčastěji 1280x1024 bodů, které je oproti 720x576  u analogových kamer trojnásobné. Jednou z výhod těchto kamer je kromě rozlišení i jednoduchost kabeláže, která spočívá pouze v dostupnosti sítě LAN, v případě napájení kamer po téže síti (POE), takže ke každé kameře vede jen jeden kabel. Tím, že se jedná o síťové kamery, jde o systém značně modulární a kamery mohou být umístěny prakticky kdekoliv. Jako záznamové zařízení je nejčastěji použito PC, popř. samostatné LAN záznamová zařízení.


V dnešní době jsou veškeré záznamy jak z analogových kamer, tak z IP kamer ukládány na pevné disky stejné, jako v PC, kde u např. 500GB pevného disku a systému o 4 kamerách, je v případě analogových kamer možné uložit i více než měsíc.


Pro naše zákazníky nabízíme systémy od značek Geovision, Vivotek, Acti, IQinVision, Koukaam IPCorder, Avtech, KPC a Samsung.

 

   
 
Nabízíme
 
Rychlý kontakt

Ing. Vojtěch Jíra - OKO
Náměstí čp. 6
538 51 Chrast u Chrudimi

tel.:      +420 469 666 854
mobil:   +420 603 465 031
e-mail:    jira(zavináč)bos-pco.cz

     
 
     
 
 
Copyright © 2011 BOS - PCO s.r.o. - všechna práva vyhrazena | Powered and created by E-WORKS - web studio | XHTML 1.0 | CSS 2